12 İlk Yardım 23 Trafik 9 Motor ve 6 Trafik Adabı olmak üzere 50 sorudan oluşan elektronik sınavdır. Sınav süresi 45 dakikadır.

E-Sınav Link

Kursumuza kayıt yaptıran kursiyerlerimiz TC Kimlik numaralarıyla linkten E-Sınava girerek kendilerini test edebilirler.

Sınav Belgesi

Sınav belgesi kurumumuz tarafından hazırlanmakta ve tarafınıza verilmektedir.

Ne Zaman Yapılır

Kursiyerin teorik eğitiminin tamamlanmasından sonra elektronik sınav için randevu alınır.

Sonuçların Açıklanması

Sınav tamamlanır tamamlanmaz sonuca sınava girdiğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Başarı Koşulu

Sınavdan başarılı olarak direksiyon sınavı aşamasına geçebilmek için 50 soruluk sınavdan en az 35 doğru yapmış olmanız gerekmekte. 100 lük puanlama sisteminde bunun karşılığı 70 puan olarak hesaplanmakta ve yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememektedir.

Sınavdan Geçemeyen Adaylar

Her kursiyerin E-Sınav’a 4 giriş hakkı bulunmaktadır. Sınavdan başarısız olan adaylar en erken 15 gün sonra sınav ücretini yatırarak takip eden 30 gün içerisinde sınava girmek zorundadır. Bu koşula uymayan adaylar 1 hakkını kaybetmektedir.

E-Sınav Ücreti

2019 yılı itibariyle E-Sınav ücreti 80 TL dir. Adaylar ücreti MEB ödeme sisteminden( https://odeme.meb.gov.tr ) ya da banka ATM lerinden yatırabilmektedir.

E-Sınavın Ardından Direksiyon Sınavı

E-Sınavdan geçen adaylar Direksiyon Sınavına girmeye hak kazanmış olurlar. 15 derslik sınav yerinde gerçekleştirilen direksiyon eğitiminin ardından kursiyer direksiyon sınavına girer. Direksiyon sınavı E-Sınav dan en az 2 hafta sonra gerçekleştirilebilmektedir.

E-Sınav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir